Skip to content
kh slide show
برای مدیران
معرفي بسته مشاوره مديريتي همفكري PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۲۶

 

معرفی بسته مشاوره مدیریتی همفكري

 

چرا مشاوره مدیریت ؟

رشد سازمان : سازمان ها ابتدا با هدف ارائه خدمات یا محصولی خاص ایجاد می شوند. در روزهای اولیه تشکیل سازمان، تمامی تلاش ها و منابع حول هدف اولیه سازماندهی می شود. به مرور سازمان رشد پیدا می کند و آنگاه خود به شکل یک پیکره زنده در می آید. همزمان که سازمان بزرگتر می شود نیاز به سازماندهی و مدیریت فرایندها بیشتر می¬شود. عموما سازمان های موفق به سرعت رشد می کنند و قبل از اینکه رفتارهای خود را با سرعت رشد تطابق دهند، دچار کندی و پیچیدگی فرایندهای سازمانی می شوند. در این هنگام ممکن است سازمان دچار بوروکراسی شود و حتی راه حل های اتخاذ شده به پیچیدگی امور بیافزایند. آنگاه از سرعت سازمان کاسته شده و خلاقیت ها و نوآوری ها کاهش پیدا می¬کنند.

آخرین به روز رسانی در سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۰۱
ادامه مطلب...
 
ساده کنید! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۱۵

ساده سازی مشتمل بر دوازده راه برای مدیریت پروژه های تکنولوژیک، جدید و خلاقانه

مدیریت یک پروژه جدید را به شما سپرده اند. در این پروژه قرار است با استفاده از یک تکنولوژی جدید، مشکلی را در محیط کار خود را برطرف کنید. استفاده از تکنولوژی جدید ریسک بالایی دارد چراکه ممکن است پتانسیل پذیرش آن در مجموعه وجود نداشته باشد. از طرفی همیشه پرسنل در برابر تغییر مقاومت می کنند. در این بخش دوازده راه کاربردی تحت عنوان "ساده سازی" برای مدیریت پروژه های تکنولوژیک ارائه می شود.

آخرین به روز رسانی در جمعه ۰۳ دی ۱۳۸۹ ساعت ۲۰:۰۵
ادامه مطلب...
 
اعتماد کنید! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۴۹

تعالی طلبی : گاهی از فضای درون کسب و کار خود بیرون می آید و آنرا از دور نظاره می کند. احساس می کند که پرسنلش از انگیزه کافی برخوردار نیستند و همانند او دغدغه ندارند. به فکر فرو میرود که چرا خودش با بقیه متفاوت است. چراکه بیشتر مسئولیت می پذیرید. بیشترنگران است و جدی تر است. اما آنها انگار ذهنشان به اندازه خود او در کار درگیر نمی باشد. گاهی فکر می کند که آنها به چه چیزهایی فکر می کنند و دغدغه آنها چیست؟ چرا برخی همانند او در فکر رشد و پیشرفت نیستند.

آخرین به روز رسانی در شنبه ۰۴ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۳۲
ادامه مطلب...
 
تایید کنید! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۵۶

مدیریت مجموعه ای را به شما واگذار می کنند. پس از گذشت مدت زمانی و دریافت بازخورد های پرسنل تحت مدیریت خود، تصویر جدیدی از خود خواهید یافت. در این تصویر جدید شما به عنوان راس یک هرم قرار دارید. در این حالت به صورت پیوسته به شما مراجعه می شود و می بینید که در طول روز مجوزهای مختلفی را صادر می کنید. نامه ها و برگه های مختلفی را امضا می کنید. ممکن است این احساس در شما و زیر مجموعه تان بوجود بیاید که یکی از نقش های اصلی شما همانا صدور مجوزهای مختلف برای انجام کارهای مختلف می باشد.

آخرین به روز رسانی در جمعه ۰۳ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۳۷
ادامه مطلب...
 
نقش دهید! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۵۸

طبق معمول همیشگی کارهایی را به پرسنل ارجاع می دهید. شما وظیفه یا فعالیت خاصی را به آنها واگذار می کنید و برایشان تشریح می کنید که چه چیزی از آنها می خواهید. آنها توجیه می شوند و انجام فعالیت وگذار شده را شروع می کنند. پس از مدت زمان خاصی کار را به شما تحویل می دهند. اما مشکلی که وجود دارد این است که کار انجام شده هنوز نیاز به اصلاح و تکمیل مجدد دارد. مجددا باید ابعاد کار را برای آنها توضیح دهید. احساس می کنید آنها نسبت به آنچه شما می خواهید توجیه نشده اند. در فکر فرو می روید که چگونه بتوانم آنها را توجیه کنم که چه می خواهم. اما باز هم انگار فاصله وجود دارد بین آنچه آنها انجام می دهند و آنچه شما می خواهید. بالاخره کار انجام می شود. اکنون باید مرحله بعدی کار را شروع کنید. مجددا باید نحوه انجام کار را برای آنان تشریح کنید و همان مراحل قبل مجددا طی شود تا به نتیجه برسد. این فرایند همواره شما را آزار می دهد. از طرفی ممکن است پرسنل را هم خسته کرده باشد. حال چاره چیست؟

آخرین به روز رسانی در جمعه ۰۳ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۳۹
ادامه مطلب...
 
<< ابتدا < قبلی 1 2 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 2

اشتراک همفکری دات کام

آدرس ایمیل

Delivered by FeedBurner

وب گردی همفکری

ارزش افزوده برای وب گردی روزانه همفکری

آمار و ارقام

اعضا : 1
محتوا : 35
پیوندها : 6
بازدیدهای محتوا : 236520

آرشیو مطالب