Skip to content
kh slide show
ایده های کسب و کار


مجموعه ابزارهای مفید برای یافتن ایده های جدید و بازارهای گمنام PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
جمعه ۰۳ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۲۰

 

from Eric
I just wanted to share with Erics Tips members an incredible list I found titled: Competitive, Niche, and Idea Research Resources

1. Trends

Google Trends

TrendWatching

Google Insights

Quantcast

آخرین به روز رسانی در شنبه ۰۴ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۲۹
ادامه مطلب...
 
100 ایده شغلی برای واگذاری و شبیه سازی در اینترنت PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
جمعه ۰۳ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۳۹

با مطالعه متن زیر می توان به ایده های جدیدی در مورد کسب و کارها و فعالیت هایی که می توان به صورت برون سپاری انجام داد دست یافت :

100 نمونه شغل برای واگذاری : 100 نمونه شغل که می توان به فری لنسرها سپرد

آخرین به روز رسانی در جمعه ۰۳ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۰۰
ادامه مطلب...
 
چگونه ایده های جدید پیدا کنیم؟ PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۸۹ ساعت ۲۱:۰۲

شما به یافتن ایده های جدید برای کسب و کار خود علاقه مندید و لذا ذهن شما مدام در جستجو می باشد. این باعث می شود آمادگی برای یافتن ایده جدید داشته باشید. تنها کافیست جرقه ای در ذهن شما ایجاد شود. اما این برای رسیدن به ایده کافی نیست. باید دانست که ایده های جدید در اتاق های بسته بوجود نمی آیند. بلکه آنها در روند مناسب خود و بستر مطلوب بوجود می آیند. برای ایجاد بستر مناسب بهتر است شرایط پیرامون خود را بهبود دهید. جریان گردش اطلاعات مفید در اطراف خود ایجاد کنید. این باعث می شود شما در مسیر خلاقیت قرار گیرید و درست در زمانی که انتظار ندارید ایده جدید به ذهنتان برسد. برای اینکه شرایط مناسبی در پیرامون خود ایجاد کنید

new idea image

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۳۰
ادامه مطلب...
 
ماشین نوآوری گوگل 268 نوع سرویس ارائه می دهد! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۸۹ ساعت ۲۰:۵۰

لیست محصولات و سرویس های شرکت گوگل

عمدتا گوگل به عنوان موتور جستجوی اینترنتی شناخته شده است. سرویس های دیگری که عموما استفاده می شود gmail, google earth, docs, reader, calendar, talk, bookmark, translate است.

این شرکت که به عنوان یک شرکت خلاق شناخته شده است محصولات و سرویس های دیگری ارائه می دهد. لیست کامل محصولات شرکت در لینک زیر قابل مشاهده است :

Exhaustive Google Product List

google products

همانطور که در لیست فوق مشاهده می شود، تعداد محصولات شرکت در حدود 268 می باشد. این تعداد نشان می دهد که شرکت بزرگ گوگل علاقه خاصی به توسعه محصولات و ایده های جدید دارد. تمامی محصولات گوگل به نوعی فراورده اطلاعاتی محسوب می شود و این نشان می دهد که در دنیای اطلاعات تا چه اندازه می توان محصولات اطلاعاتی را تولید نمود و ارزش افزوده ای بیشتر از محصولات سنتی که عموتا بر پایه انرژی و منابع انسانی می باشد تولید نمود. توجه شود که عمر شرکت در حدود 10 سال می باشد. اما شیوه مدیریتی خاص آن اجازه می دهد هر نوع ایده جدیدی در شرکت توسعه یابد. تعداد انبوه محصولات نشان می دهد اشتیاق خاصی برای توسعه ایده های خلاقانه در شرکت وجود دارد. ساختار مدیریتی شرکت به گونه ای طراحی شده است که اجازه ورود و آزمایش انواع ایده ها و محصولات را می دهد. ممکن است تمامی محصولات موفق نباشند اما می توان مطمئن بود که از میان تعدادی محصول بسیار موفق ظاهر خواهد شد.

به گفته یکی از مهندسان گوگل که در بخش Google Reader کار می کند. ارائه پیشنهاد و توسعه آن در این شرکت به راحتی صورت می گیرد. به عنوان مثال هنگامی که یکی از اعضا تیم Reader نکته ای پیشنهادی برای توسعه Gmail داشت، بلافاصله از سوی تیم Gmail امکانات لازم و دفترچه راهنمای توسعه Gmail در اختیار وی قرار می گیرد تا بتواند آنچه را در ذهن دارد به صورت آزمایشی در محیط Gmail پیاده سازی نماید.

شرکت گوگل تمایل زیادی برای خرید شرکت های کوچک و خلاق دارد و قسمتی از این محصولات در نتیجه خرید سایر شرکت ها بدست آمده است. آنچه اینجا مهم است توانایی این شرکت در یکپارچه سازی این محصولات می باشد. به طوری که با اکانت گوگل خود می توان از تمامی محصولات استفاده نمود و همچنین سایر امکانات گوگل از قبیل جستجو و... در سایر محصولات قابل استفاده می باشد.

نگاهی به لیست محصولات نشان می دهد که بخشی از آنها مشمول هزینه می باشند. یکی از سرویس هایی که قسمت عمده ای از درآمد گوگل را تشکیل می دهد سرویس Adsense می باشد (شماره 8). می توان تاریخ ارائه محصول و آخرین وضعیت آنرا از لیست مشاهده نمود. تمامی محصولات های گوگل لزوما موفق نبوده اند. به عنوان مثال Google Buzz که نتوانست تهدید جدی برای شبکه اجتماعی FaceBook باشد. برخی از محصولات گوگل پروژه های بسیار بزرگی می باشند مانند Google Books که در صدد است کتاب های موجود در کتابخانه های بزرگ دنیا را دیجیتالی نماید و Google Earth یا Google Phone, SMS که ممکن است تهدیدی برای شرکت های مخابراتی محسوب شود.

طبق گفته مدیران شرکت، هسته اصلی گوگل بر اساس موتور جستجوی آن است اما اشتیاق برای توسعه محصولات و ایده های خلاقانه همواره جزو اهداف اصلی شرکت می باشد. به نظر می آید الگوی مدیریتی در ان شرکت بر اساس اصل آسان گیری و ارائه فرصت و تحمل هزینه آزمایش و خطا برای توسعه ایده های جدید می باشد.


شرکت گوگل محصولات خود را در قالب بسته هایی ویژه به مشتریان ارائه می دهد. این بسته ها بر اساس نوع فعالیت مشتریان متفاوت است : ویژه کسب و کار، ویژه مراکز آموزشی، ویژه موسسات غیرانتفاعی، ویژه توسعه دهندگان، ویژه ناشران، ویژه بازاریابی و...

همفکری دات کام را یکجا ببینید

آخرین به روز رسانی در شنبه ۲۵ دی ۱۳۸۹ ساعت ۲۲:۲۲
 
ایده کسب و کار : شرکت شما را آنلاین می کنیم PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۳۰

خدمات پیشنهادی : افزایش حضور یک کسب و کار در دنیای اینترنت

محیط اینترنت شبکه ای مملو از بازدید کنندان انبوه می باشد. در این محیط مشتریان بالقوه زیادی وجود دارند. افراد زیادی به این محیط مراجعه می کنند و در صدد یافتن پاسخ برای نیازهای خود می باشند. بیشتر کسب و کارها در اینترنت برای خود یک وب سایت ایجاد کرده اند. این حداقل فعالیتی است که یک کسب و کار می تواند در محیط اینترنت انجام دهد. برای افزایش حضور اینترنتی کسب و کار می توان برنامه مدونی داشت. لازم است تحلیل شود که نیازها در کجای اینترنت قرار دارند و بازارهای بالقوه کجا هستند. مشریان بالقوه شناسایی شوند و برای جذب آنها برنامه ریزی شود.

آخرین به روز رسانی در جمعه ۰۳ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۵۱
ادامه مطلب...
 


اشتراک همفکری دات کام

آدرس ایمیل

Delivered by FeedBurner

وب گردی همفکری

ارزش افزوده برای وب گردی روزانه همفکری

آمار و ارقام

اعضا : 1
محتوا : 35
پیوندها : 6
بازدیدهای محتوا : 236535

آرشیو مطالب