Skip to content
kh slide show
داشبورد شرکت را بسازید PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۳۸

میز پذیرش کامل باشد

داشبورد یکپارچه : شرکت شما دارای چندین بخش می باشد : فنی، فروش، تحقیق و توسعه، بازرگانی و... وظایف هر واحد به خوبی تعریف شده است و ارتباطات بین واحدها برقرار است. شما و سایر پرسنل هنگام مواجه با یک مساله می توانید تشخیص دهید که مربوط به کدام واحد است چراکه با وظایف واحد ها آشنا هستید. تا اینجا همه چیز درست تعریف شده است. اما لازم است توجه داشته باشید که افراد خارج از شرکت شما با نحوه تقسیم وظایف داخل شرکت شما آشنا نمی باشند. یکی از مهمترین ارباب رجوعان شما مشتریان می باشند، چه مشتریان کنونی شما و چه مشتریان بالقوه شما در آینده. هنگامی که مشتری به شرکت شما مراجعه می کند، حال از طریق تلفن یا حضوری و یا از طریق سایت اینترنتی، ممکن است دچار سردرگمی شود چراکه به خوبی شما نمی داند وظایف واحد ها چگونه تعریف می شود. در حالتی که شرکت شما بزرگتر شده است ممکن است مشتری هنگام مراجعه به شرکت شما از این واحد به واحد دیگر ارجاع داده شود. باید دانست که این شما هستید که میدانید وظایف شرکت چگونه تعریف شده است و نه مشتری. برای جلوگیری از سردرگمی مشتری :

همفکری دات کام :

برای شرکت خود داشبورد یکپارچه تشکیل دهید

داشبورد می تواند همان میز پذیرش باشد. مشتری هنگام مراجعه به شرکت به میز پذیرش مراجعه می کند. از میز پذیرش باید جواب تمام سوالهای خود را بگیرد. میز پذیرش بایدتوجیه و تکمیل باشد. به این معنا که تصویری یکپارچه، قابل فهم و ساده از شرکت نشان دهد. میز پذیرش در پیشانی شرکت و جلوی تمام پیچیدگی های شرکت ظاهر می شود و تصویری کامل و ساده از شرکت نشان می دهد. افرادی که شاغل در داشبورد شرکت باید نماینده ای از تمام واحد های دیگر باشند و لذا مشتری هنگام مراجعه به شرکت باید با یک نفر و یا یک واحد یکپارچه روبرو باشد. لازم است افراد میز پذیرش که عمدتا منشی های شرکت می باشند به صورت پیوسته نسبت به مسائل داخلی شرکت توجیه شوند. تا بتوانند پاسخ سوالات مشتری را بدون ارجاع وی به سایر واحد ها بدهند. داشبورد : 1-یکپارچه 2-ساده 3-کامل باشد. آنگاه می توان مطمئن بود که مشتری هنگام مراجعه به شرکت سردرگم نشده و پاسخ سوالات خود را خواهند گرفت.

وظیفه دیگر داشبورد همانا واسطه واحدهای درونی شرکت و مشتریان می باشد به این معنا که از واحد ها مختلف به صورت مستقیم با مشتری تماس گرفته نخواهد شد بلکه از طریق داشبورد شرکت این امر اتفاق خواهد افتاد. آنگاه سوالات مشابه از طرف چند واحد از مشتری پرسیده نخواهد شد. ( به عنوان مثال ممکن است آدرس مشتری از طرف واحد فنی برای نصب برنامه و واحد فروش برای ارسال فاکتور پرسیده شود) آنگاه مشتری هنگام مراجعه به شرکت راحت می باشد. برای داشتن یک داشبورد یکپارچه لازم است :

· سعی در حل مشکل داشته باشند

· ارتباط مکرر با سایر واحد ها

· اطلاع رسانی به داشبورد در مورد وقایع داخلی شرکت

نکته : ابزارهای یکپارچه فناوری اطلاعات مانند سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) می توانند کمک مفیدی به تشکیل داشبورد یکپارچه دهند.

همفکری دات کام را یکجا ببینید

آخرین به روز رسانی در جمعه ۰۳ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۰۹
 

اشتراک همفکری دات کام

آدرس ایمیل

Delivered by FeedBurner

وب گردی همفکری

ارزش افزوده برای وب گردی روزانه همفکری

RSS

آمار و ارقام

اعضا : 1
محتوا : 35
پیوندها : 6
بازدیدهای محتوا : 236540

آرشیو مطالب