Skip to content
kh slide show
حرف بزنید! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۰۲

بیشتر از خودتان بگویید! بیشتر به اشتراک بگذارید!

اشتراک خود با دیگران : در شرکت شما چندین نفر کار می کنند. کارهای روزانه به خوبی پیش می رود. پرسنل وظایف خود را به خوبی می دانند. روابط کاری بین مدیران و پرسنل به خوبی تعریف شده است. هرگاه مشکلی در کار بوجود آید به شما مراجعه می کنند و با همکاری یکدیگر آنرا حل می کنید. وجهه شما به عنوان مدیر شرکت برای همه قابل قبول است. این باعث شده که مسئولیت های شما بیشتر شود چراکه نقش مهمی در حل و فصل مسائل شرکت دارید. رابطه شما با پرسنل در حوزه کاری تعریف شده است و به خوبی پیش می رود. به نظر می آید مرز بین کار و زندگی شخصی را کاملا جدا کرده اید و ایده های شخصی تان در مورد زندگی و مسائل پیرامون را در حوزه کاری دخالت نمی دهید. این باعث شده است همه شما را به عنوان فردی کاری و جدی بشناسند. روابط شما با بقیه کاملا تعریف شده است.

گاهی برخی افراد شرکت شما را ترک می کنند. این یک مساله طبیعی است چراکه آنها حق انتخاب دارند. گاهی دوست دارید دلیل ترک شرکت را بدانید اما تاکنون زیاد به آن توجه نکرده اید. از طرفی پرسنل شما رابطه ای جز کاری با شما ندارند. در واقع شما مسائل کاری را به خوبی رفع می نمایید اما هنگامی که از این حیطه خارج شوید، ارتباط فراکاری با پرسنل خود ندارید. شخصیت شما برای آنها تاحدود زیادی ناشناخته است و همینطور شخصیت آنها برای شما. این مساله کمی فضای شرکت را خسته کننده ساخته و باعث شده که گاهی پرسنل و حتی شما تمایلی برای حضور در شرکت نداشته باشید. راه حل چیست؟

توصیه همفکری دات کام :

بیشتر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

در هر شرکتی بدنه ای از منابع انسانی آنرا به جلو می برند. منابع انسانی برخلاف ماشین ها دارای روح و زندگی می باشند. افکار، سبک زندگی و شرایط هر انسان بر روی سبک کار او هم تاثیر می گذارد. مدیر شرکت هم از این امر مستثنی نیست. لذا خواه ناخواه در فضای کاری هر شرکت و در کنار آن فضایی از روابط انسانی و گروه های غیر رسمی وجود دارد. فضای کاری رسمی و فضای کاری غیر رسمی بر روی یکدیگر تاثیر خواهند داشت. سعی کنید مقداری از رسمیت فضای کاری بکاهید و بخشهایی غیر رسمی از خود را با پرسنل به اشتراک بگذارید. این باعث می شود ابعادی از شخصیت شما و پرسنل بیشتر برایتان روشن شود و چه بسا در شرایط کاری مختلف به کمکتان بیاید.

بدنه اجتماعی شرکت خود را تقویت نمایید

این باعث می شود در شرایط ویژه کاری، شما و پرسنل بیشتر همدیگر را درک کرده و با انگیزه بیشتری کار کنید.برای نیل به این مسیر :

هرچند وقت یکبار جلساتی دوستانه و غیرکاری با پرسنل خود تشکیل دهید. در این جلسات به اندازه کافی وقت بگذارید و مشتاقانه گوش دهید و حرف بزنید. در این جلسات راحت باشید و انگار که با دوستان خود حرف می زنید سعی کنید از مسائل فراکاری زندگی و شخصیت خود و همچنین ایده ها و اندیشه های خود صحبت کنید.

اردوهای تفریحی برگزار کنید و در این فرصتها با پرسنل خود روابط دوستانه ای برقرار کنید.

از ابزارهای فناوری اطلاعات مانند sharepoint بهره بگیرید تا بتوانید شبکه های اجتماعی درون شرکت خود را برقرار سازید. در این حالت هر فرد یک وبلاگ خواهد داشت و در آن در مورد خود و اندیشه های خود می نویسد. شما هم وبلاگی برای خود ایجاد کنید و آنجا دوستانه بنویسید. آدرس آنرا به پرسنل ارائه دهید.

توجه داشته باشید که ابزارهای فناوری اطلاعات هم اکنون امکانی را فراهم ساخته که قبلا وجود نداشت. در این حالت شما می توانید با پرسنل خود ارتباط مستقیم برقرار کنید. و حتی با مشتریان خود. این باعث می شود از جریانات واقعی که در کسب و کار شما و در محدوده آن می گذرد مطلع باشید.

بیشتر در مورد خود و افکارتان صحبت کنید. گاهی مشکلات خود را با آنها در میان بگذارید. اشتراکات خود با پرسنل را بالا ببرید. این باعث می شود آنها به مرور شرکت خود را مانند خانواده خود بپندارند و نسبت به آن تعهد داشته باشند. همینطور به آنها گوش فرا دهید و سعی کنید مشکلات شان را بشنوید و در صورت امکان کمک کنید. اینها همه بدنه اجتماعی شرکت شما را تقویت خواهد ساخت.

همفکری دات کام را یکجا ببینید

آخرین به روز رسانی در جمعه ۰۳ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۵۸
 

اشتراک همفکری دات کام

آدرس ایمیل

Delivered by FeedBurner

وب گردی همفکری

ارزش افزوده برای وب گردی روزانه همفکری

RSS

آمار و ارقام

اعضا : 1
محتوا : 35
پیوندها : 6
بازدیدهای محتوا : 236534

آرشیو مطالب