Skip to content
kh slide show
اعتماد کنید! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط همفکری دات کام   
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۴۹

تعالی طلبی : گاهی از فضای درون کسب و کار خود بیرون می آید و آنرا از دور نظاره می کند. احساس می کند که پرسنلش از انگیزه کافی برخوردار نیستند و همانند او دغدغه ندارند. به فکر فرو میرود که چرا خودش با بقیه متفاوت است. چراکه بیشتر مسئولیت می پذیرید. بیشترنگران است و جدی تر است. اما آنها انگار ذهنشان به اندازه خود او در کار درگیر نمی باشد. گاهی فکر می کند که آنها به چه چیزهایی فکر می کنند و دغدغه آنها چیست؟ چرا برخی همانند او در فکر رشد و پیشرفت نیستند. اصلا چرا آنها به اندازه او نگران نیستند؟ چرا در حالیکه او فکر می کند کارهای زیادی برای انجام دادن دارد و عقب تر از برنامه است، آنها با آرامش خاطر کار می کنند و انگار همه چیز روبراه است؟ احساس می کند آنها کم تفاوت هستند.

نگرش همفکری دات کام :

شما کاملا در اشتباه هستید

باید گفت که پرسنل شما اگر بیشتر از شما دغدغه کار و پیشرفت نداشته باشند، مطمئنا کمتر از شما هم نیستند. اگر احساس می کنید که آنها بی تفاوت هستند، این فقط استنباط شما است. بهتر است بگوییم آنها متفاوت هستند نه بی تفاوت. این اختلاف سلیقه بر می گردد به تفاوت هایی که در دیدگاه ها، جهان بینی و چشم انداز های افراد وجود دارد. البته تا حدودی ژنتیک افراد هم موثر می باشد. اما این نشانگر بی تفاوتی افراد نیست. بلکه در تفاوت نگرش ها و چشم انداز ها است. قبلا در بحثی در مورد مدیریت چشم اندازها و هم راستا سازی تصاویر درونی افراد با کسب و کار صحبت شده است. در این مبحث بیشتر بر روی تمایلی تاکید می شود که در همه انسانها وجود دارد و آن حس تعالی طلبی و پیشرفت است. می توان اطمینان داشت که هر انسانی آرزوهایی دارد برای رشد و پیشرفت و رسیدن به تعالی خود. این احساس انسان ها را به حرکت وامیدارد. این احساس در تمام انسانها وجود دارد. کافیست فرصتی ایجاد شود برای بالفعل رساندن این احساس و آنگاه می بینید که چگونه برای نیل به آن تلاش می کنند. تا جایی که ممکن است توانایی های خود را با آنها مقایسه نکنید. شما اگر آنها را متفاوت و احتمالا بی تفاوت می بینید، می تواند چند دلیل داشته باشد : دیدگاه آنها با شما در مورد پیشرفت فرق دارد – و یا اینکه تصویر ایده آل آنها هنوز به صورت کامل شکل نگرفته است - و یا اینکه فرصتی پیش نیامده است که بتوانند در مسیر رشد خود گام بردارند. بهتر است این دیدگاه را که آنها در فکر کار نیستند از ذهن خود کاملا دور سازید چراکه وجود آن باعث نگرانی های مداوم شما در مورد کار خواهد شد و این نگرانی ها تبدیل به کنترل های و تذکرات پی در پی خواهد شد :

به میل تعالی طلبی در تمام افراد اعتقاد داشته باشید

سعی کنید پروژه های خود را با احساس تعالی طلبی افراد همراستا کنید

اعتماد کنید

کافیست اعتقاد داشته باشید که حس رشد و پیشرفت در تمامی افراد وجود دارد. و اعتماد داشته باشید که افراد مشتاق به رشد می باشند. این باعث می شود نگرانی های شما در مورد بی تفاوتی افراد کاهش بیاید. هنگامی که به اشخاص اعتماد می کنید باعث ایجاد هم افزایی مثبت در طرفین خواهد شد. شما اعتقاد خواهید داشت که افراد از هیچ تلاشی برای رشد و تعالی کوتاهی نخواهند کرد. پروژه را به گونه ای طراحی کنید که چالشی برای پیشرفت و تعالی افراد ایجاد کند. لازم است در این مسیر خودخواهی را کنار بگذارید و تعصبی نداشته باشید که پروژه دقیقا همان باشد که شما می خواهید. شاید نیاز باشد در جاهایی مسیر را تغییر دهید تا بتوانید افراد بیشتری را در مسیر تعالی همراستا بسازید. تمامی افراد را در آن ذینفع کنید. این به مهارت شما به عنوان مدیر پروژه برمی گردد که بتوانید پروژه را به گونه ای سازمان دهید که افراد درگیر در آن فرصتی برای تعالی، رشد و نیل به تصویرهای ایده آل خود داشته باشند. مطمئن باشید دیگر منتظر شما نخواهند ماند.

همفکری دات کام را یکجا ببینید

آخرین به روز رسانی در شنبه ۰۴ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۳۲
 

اشتراک همفکری دات کام

آدرس ایمیل

Delivered by FeedBurner

وب گردی همفکری

ارزش افزوده برای وب گردی روزانه همفکری

RSS

آمار و ارقام

اعضا : 1
محتوا : 35
پیوندها : 6
بازدیدهای محتوا : 236522

آرشیو مطالب